SGTS 2: ''Pogórze Izerskie'' tom 2: M-Ż

Książki, przewodniki » Słownik Geografii Turystycznej Sudetów

Cena:58.80

     Tom zatytułowany „Pogórze Izerskie” to ogromne dzieło, bo i teren niezwykle ciekawy krajoznawczo i historycznie, uzupełnia lukę jaka istniała do tej pory w opisaniu Pogórza Izerskiego. Na ponad tysiącu stron (w dwóch tomach) opisane zostały wszystkie obiekty znajdujące się na tym terenie, mające swoje polskie nazwy.

     „Pogórze Izerskie” obejmuje obszar od Zgorzelca i Worka Turoszowskiego na zachodzie po Wleń i Lwówek Śląski na wschodzie, na północy zaś sięga niemal do Bolesławca. Układ książki jest podobny jak w poprzednich tomach Słownika, a więc najpierw część ogólna, opisująca między innymi położenie, klimat, hydrografię, budowę geologiczną oraz faunę i florę, następnie szczegółowa część słownikowa, w której znajdziemy bogaty zestaw wiadomości na temat danego obiektu, miejscowości, czy charakterystycznego elementu krajobrazu, począwszy od pierwszych wzmianek, danych statystycznych, poprzez jego historię, opis zabytków, po biogramy osób związanych z danym miejscem.

 


Słownik Geografii Turystycznej Sudetów. Tom 2. Pogórze Izerskie, część 2: M-Ż; pod red. Marka Staffy. Wydawnictwo I-BIS, Wrocław 2003. Stron: 522, liczne zdjęcia, plany i ilustracje, okładka miękka.

 

Komentarze

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com