Szanowni Państwo!

Sudecka Księgarnia Wysyłkowa w okresie od 24 do 31 sierpnia 2019 r. działała będzie w ograniczonym zakresie. Zamówienia złożone w tym czasie będziemy rejestrować i w miarę mozliwości potwierdzać na bieżąco, ale realizować dopiero po 1 września 2019 r. Bieżące wysyłki realizujemy do piątku, 23 sierpnia 2019 r.

Wiejskie kościoły parafialne XIII wieku na Śląsku H-O

Książki, przewodniki » Pozostałe książki

Cena:13.10

Pomysł opracowania katalogu zabytków architektury średniowiecznej Śląska w jego granicach historycznych powstał przed około dwudziestu laty. Wyprzedziło go zbieranie materiału pomiarowego, które sięga czasów nieco odleglejszych, gdyż początku lat pięćdziesiątych.

Z wieku XIII zachowało się ponad dwieście budowli o różnej funkcji i różnym przeznaczeniu. (...) Myślą przewodnią tej pracy było ukazanie możliwie wszystkich budowli, jakie wzniesiono na Śląsku w wieku trzynastym. Zarówno tych, które przetrwały do naszych czasów, jak i tych, które zniknęły już z powierzchni ziemi w ciągu wieków i pozostały po nich jedynie wzmianki w dokumentach.

---------------------------------
Tadeusz Kozaczewski: ''Wiejskie kościoły parafialne XIII wieku na Śląsku, miejscowości H-O''. Prace Naukowe Instytutu Historii Architektury, Sztuki i Techniki Politechniki Wrocławskiej, Wrocław 1994. Okładka miękka, format 21 x 29,5 cm, stron 244, czarno-białe ilustracje, rzuty

 

Komentarze

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com