Wrocław - miasto na wyspach

Książki, przewodniki » Przewodniki inne

Cena:13.40

     Wrocław – to bogate w zabytki, prężnie rozwijające się pod każdym względem miasto południowej Polski. Jest metropolią przyjaźnie nastawioną do turystów, studentów, artystów i przedsiębiorców, dbającą jednocześnie o swych mieszkańców. Jak głosi slogan reklamowy – jest miastem spotkań –spotykają się w nim różne kultury, wyznania, ludzie i wydarzenia, praca, nauka i wypoczynek, tradycja i nowoczesność.

     Przewodnik opowiada pokrótce historię Wrocławia aż do czasów współczesnych – jego nowego złotego wieku. Przedstawia podstawowe informacje na temat cyklicznych imprez kulturalnych i sportowych. Podaje propozycje czynnego spędzania czasu oraz różnych form zwiedzania miasta. Przybliża nam symbole Wrocławia jak: herb, flaga, patroni, logo oraz krasnale, jak również wrocławskie mosty. Pomaga poznać miasto opisując najważniejsze obiekty i atrakcje (nie tylko zabytki) uporządkowane według przebiegu popularnej trasy zwiedzania.

     Dodatkowo przewodnik proponuje odwiedzić kilka ciekawych miejsc niedaleko Wrocławia, jak: zespół poklasztorny w Lubiążu, Arboretum w Wojsławicach, miasto Świdnicę czy zamek Książ. Przewodnik jest bogato ilustrowany (150 zdjęć) i zawiera najbardziej aktualne i rzetelne dane.

     Uzupełniają go:

- mapa centrum Wrocławia z zaznaczonymi obiektami opisywanymi w przewodniku
- mapa samochodowa z dojazdem do Wrocławia 
- rzuty budowli z opisami 
- mapki ogrodów: Botanicznego, Japońskiegi i Zoologicznego 
- plan zabytkowego cmentarza żydowskiego 
- praktyczne informacje dla zwiedzających 
- przypisy, bibliografia 


Anna Będkowska-Karmelita, Wojciech Zalewski: Wrocław - miasto na wyspach''. Agencja Wydawniczo-Dystrybucyjna Alkazar, Opole. Okładka miękka, format 12 x 21 cm, stron 72, liczne kolorowe ilustracje, plany

 

Komentarze

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com