Karkonosze oczami Jana Buchara i Josefa Vejnara

Książki, przewodniki » Pozostałe książki

Cena:68.20

     Wyjątkowy zbiór kolorowanych diapozytywów, który cudem zachował się w jilemnickim muzeum, po stu latach znów udostępniony został przez druk tej książki dla szerokiej publiczności. Większość zdjęć wykonał zapomniany już dzisiaj jilemnicki lekarz Josef Vejnar, dla swego przyjaciela Jana Buchara, kierownika szkoły i niezmordowanego popularyzatora turystyki, któemu udało się spopularyzować Karkonosze, jak mało komu.

     Za pośrednictwem kolorowych fotografii, które już w czasach Buchara cieszyły się wielką popularnością, możemy przenieść się do świata wielkich karkonoskich osobistości z czasów początku rozwoju turystyki i zobaczyć dawno już nie istniejące lub mocno dzisiaj przebudowane karkonoskie chałupy. Poznamy również codzienne życie mieszkańców gór i ich podnóża. Tekst znawcy Karkonoszy, Jana Lustinca przynosi wiele dotąd niepublikowanych szczegółów z życia obu przyjaciół i z czasów, w których żyli.

     Tytuł oryginału: Krkonose pohledem Jana Buchara a Josefa Vejnara

 


Jan Lustinec, Roman Karpaš: "Karkonosze oczami Jana Buchara i Josefa Vejnara". Wydawnictwo RK (Roman Karpaš), Liberec. Okładka twarda, format 24 x 22 cm, stron 146, liczne ilustracje, książka w języku czeskim

Osoby, które kupiły ten produkt kupiły także:

 

Komentarze

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com