NaszeSudety zapraszają

Cieszymy się, że trafiliście Państwo na stronę Sudeckiej Księgarni Wysyłkowej. Chcielibyśmy zachęcić również do częstych odwiedzin naszej głównej witryny, jaką jest serwis NaszeSudety.pl, w którym staramy się prezentować wszystko co dotyczy Sudetów, zarówno po ich polskiej, jak czeskiej i niemieckiej stronie...

Promocje i wyprzedaże

Polecamy Państwa uwadze nasz nowy dział, zatytułowany "Promocje i wyprzedaże", w którym oferujemy mapy i przewodniki po obniżonej cenie (kilkadziesiąt pozycji!).

 

Większość map w cenie 3 zł, większość przewodników w cenie 5 zł!

Bardo. Powrót do przeszłości

Książki, przewodniki » Pozostałe książki

Cena:98.00

     Niepozorna okładka kryje prawdziwą perłę dla miłośników Gór Bardzkich, Sudetów i przede wszystkim Barda, któremu książka jest poświęcona. 

     Album „Bardo – powrót do przeszłości” zawiera blisko 200 unikalnych zdjęć Barda z lat 1890-1945 zaprezentowanych na 147 stronach. Lektura albumu to fascynująca podróż w przeszłość do dawnego Barda (Wartha) w której autor zabiera nas na spacer ulicami miasta, w którym zajrzymy do wnętrz dawnych gospód, restauracji czy piernikarni i poznamy właścicieli wybranych firm oraz historię ich życia. A przy okazji dowiemy się różnych ciekawostek z dziejów tej miejscowości.

     Album to pierwsza w historii próba pokazania życia dawnych mieszkańców miasta, które było ściśle związane z sanktuarium oraz pielgrzymkami. Stworzenie albumu od pomysłu do realizacji zajęło autorowi blisko dwa lata. To m.in. 68 wypitych kaw, 1486 przepracowanych roboczogodzin, łącznie 25 zaangażowanych osób, około 3000 przejechanych kilometrów oraz zdjęcia z pięciu prywatnych kolekcji i trzech instytucji. Wszystko z pasji do miasta i jego historii.

 


Tomasz Karamon: "Bardo. Powrót do przeszłości". Okładka twarda, format 30 x 22 cm, stron 150, liczne kolorowe i czarno-białe ilustracje archiwalne

 
 

Komentarze

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com