Riese. Przewodnik Dariusza Kwietnia

Książki, przewodniki » Przewodniki sudeckie

Cena:27.30

     To nie jest typowy przewodnik. Zawartych tu informacji nie można traktować jako prawdy objawionej. Sensu stricto publikacja ta nie stanowi wartości historycznej. Może jedynie być postrzegana jako przedstawienie zbioru miejsc i opowieści świadków oraz legend z tym związanych. Reszta jest wolną interpretacją autora i osób z nim współpracujących.

     Pokażemy kompleks Riese widziany innymi oczami.Nie zawsze będzie to w zgodzie z obowiązującymi prawdami jakimi jesteśmy karmieni w oficjalnych publikacjach czy okrojonych wypowiedziach etatowych przewodników. Powszechnie wiadomo, że do dnia dzisiejszego niektóre aspekty II wojny światowej okrywa mrok tajemnicy. Dotyczy to także kompleksu Riese. Kto go budował to wiemy. Co tu robiono i jakie było jego przezanczenie - ilu "uczonych", tyle różnych teorii.

     My damy Wam tylko materiał do przemyślenia. To czego nie zobaczy jedna para oczu, zobaczy któraś z tysięcy innych. Może dzięki temu tajemnica Riese ujrzy światło dzienne?

 


Dariusz Kwiecień, Wincenty Jerzy Dróżyński: "Riese. Przewodnik Dariusza Kwietnia". Wydawnictwo SWD, Poznań 2014. Okładka miękka, format 14,5 x 20,5 cm, stron 120, czarno-białe ilustracje.

 


Zobacz także:
Przewodnik po Riese Wincentego Jerzego Dróżyńskiego 

 

Komentarze

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com