Szanowni Państwo!

Sudecka Księgarnia Wysyłkowa w okresie od 24 do 31 sierpnia 2019 r. działała będzie w ograniczonym zakresie. Zamówienia złożone w tym czasie będziemy rejestrować i w miarę mozliwości potwierdzać na bieżąco, ale realizować dopiero po 1 września 2019 r. Bieżące wysyłki realizujemy do piątku, 23 sierpnia 2019 r.

Śmierć, bale i skandale, część 2

Książki, przewodniki|Książki, przewodniki » Przewodniki sudeckie

Cena:36.50

     Śląsk jest piękny. Śląsk jest fascynujący. Śląsk jest pełen postaci, których często nie znamy i nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele intrygujących ludzi żyło, mieszkało i tworzyło blisko nas. Druga część "Śmierci, bali i skandali" to książka, w której śląskie pałace są tłem dla wybitnych i ciekawych osób w nich żyjących lub związanych z nimi poprzez różne koligacje. I nie jest to publikacja lekka i przyjemna, jaką w pewnym stopniu była pierwsza część. 

    Nie znajdziemy w niej postaci na swój sposób komicznych, nie znajdziemy opisów wystawnych bali z przepychem i barwnymi strojami. Znajdziemy w niej za to dużo rozlewu krwi, śmierci i wiele rozdziałów skłaniających do refleksji. Zagłębimy się m.in. w ponure czasy panowania nazistów i ich obecności w życiu śląskiej arystokracji. Odkryjemy osoby, o których zapewne już słyszeliśmy, ale często nie mieliśmy pojęcia, że mieszkały "obok nas", czy też że ten dobrze nam znany zamek lub pałac, należał właśnie do nich... Przeczytamy o nieznanych morderstwach popełnionych w ich murach oraz o wynalazkach, które zmieniły nasz świat. Poznamy również osoby, dzięki którym Śląsk stał się miejscem ważnym na mapie Europy. Miejscem, które odkrywa dla nas swoje tajemnice... ale też skrywa wiele ponurych sekretów.

 


Marek Gaworski: "Śmierć, bale i skandale, czyli osobowości i osobistości śląskich pałaców". Wydawnictwo Matiang, Strzelce Opolskie 2019. Okładka miękka, format 16,5 x 23,5 cm, stron 272, czarno-białe ilustracje

 


Zobacz także:
Śmierć, bale i skandale, część 1 

 

 

Komentarze

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com