Szanowni Państwo!

Sudecka Księgarnia Wysyłkowa w okresie od 24 do 31 sierpnia 2019 r. działała będzie w ograniczonym zakresie. Zamówienia złożone w tym czasie będziemy rejestrować i w miarę mozliwości potwierdzać na bieżąco, ale realizować dopiero po 1 września 2019 r. Bieżące wysyłki realizujemy do piątku, 23 sierpnia 2019 r.

Tak rozmyślał będąc w drodze

Książki, przewodniki » Pozostałe książki

Cena:20.00

     Czas w "Opowiadaniach karkonoskich" Grzegorza Nowickiego jest płynny. Przeszłość brata się z przyszłością, bo ta z kolei jest konsekwencją teraźniejszości, która wyrasta z przeszłości… Krajobrazy, ludzkie historie, wielkie wydarzenia zaklęte są w małych przedmiotach, okruchach rzeczywistości, które choć tak drobne, zawierają w sobie opowieści o wszystkim, czego były niemymi świadkami. Są jak ślady pozostawione w labiryncie, którego przemierzanie okazuje się… lekturą tyleż wdzięczną, co zastanawiającą.

     Autor prowadzi Czytelnika od starego kapelusza z cyrku w dawnym Hirschbergu przez chałupę stojącą gdzieś pod Karkonoszami czy w Rudawach Janowickich, na Śnieżkę z nieistniejącym już schroniskiem, do groty proroka na górze Witosza albo i do jeleniogórskich podziemi. I nie wiadomo, co tam znajdzie albo kogo spotka. A może wiadomo? Książka z serii „Z Biblioteki Ducha Gór”, nagrodzona w II Konkursie Literackim „Z Biblioteki Ducha Gór”.

 


Grzegorz Nowicki: "Tak rozmyślał będąc w drodze. Opowiadania karkonoskie". Wydawnictwo Ad-Rem, Jelenia Góra 2018. Okładka miękka, format 12 x 17 cm, stron 218

 

Komentarze

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com