Zamek Książ. Legenda III Rzeszy

Książki, przewodniki » Pozostałe książki

Cena:29.10

Od lat różni autorzy powielają niesamowite historie związane z zamkiem Książ i jego najbliższym otoczeniem. Rozpisują się o przebudowie zamku na rzekomą rezydencję Adolfa Hitlera, o wytwarzaniu w podziemiach zamkowych broni biologicznej, o badaniach związanych z medycyną lotniczą, a nawet kosmiczną! Snuto teorie o istnieniu pod dziedzińcem dworca kolejowego, tuneli aerodynamicznych, symulatora Ameryka Rakete, zakładu produkcyjno-doświadczalnego rakiet V-2. Twierdzono, że zamek był elementem „sudeckiej reduty” bądź Jägerstabu. Zaczęli pojawiać się bezimienni świadkowie, którzy rzekomo widzieli „martwe strefy” pod zamkiem, a nawet latające spodki ze swastyką. Nie brakowało historii o ukryciu na Książu ogromnych skarbów, złota i supertajnych dokumentów… 

Czy któryś z tych opisów jest prawdziwy? Czy opowieść o pracach berlińskich naukowców pod kierunkiem prof. Hubertusa Strugholda jest autentyczna? Dziś już wiadomo, że na pewno ze stolicy Trzeciej Rzeszy sprowadzono na zamek Hochbergów kilka transportów, ale co one zawierały? Wiemy również, że w pobliżu zamku istniał Arbeitslager Fürstenstein, ale czy był to jedyny obóz? Czy Organizacja Todt rozpoczęła prace w Książu tuż po wybuchu wojny, czy w 1941 roku? 

Na te oraz inne pytania Czytelnicy otrzymają odpowiedź w poniższej książce. Jej Autorzy dotarli nie tylko do wielu nowych informacji, przytoczyli szereg nieznanych bądź zapomnianych faktów, lecz przede wszystkim po raz pierwszy przedstawili w jednej publikacji tajemniczą i zarazem najpełniejszą historię zamku Książ w okresie II wojny światowej oraz szczegółowo omówili badania naukowe pracowników berlińskiego Instytutu Badawczego Medycyny Lotniczej, którego siedzibę w 1944 r. tymczasowo przeniesiono na Dolny Śląsk.

 

Komentarze

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com